Andrychowski Klub Esperanto

AMIKECO

Andrychowski Klub Esperanto "Amikeco" działa pod patronatem
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie

Spotkania klubu Amikeco odbywają się w Miejskim Domu Kultury
w Poniedziałki o godzinie 18.00

UWAGA: Bezpłatny kurs języka esperanto.
Zajęcia w Klubie "Pod Basztą" trzy soboty w miesiącu.
Najbliższe spotkanie 28 stycznia o godz. 11.30
 

Aktualności
Fan Club "Hotel Desperado"

7 stycznia 2006 roku odbyło się w Klubie Pod Basztą spotkanie założycielskie Fanklubu esperanckiego zespołu "Hotel Desperado". W spotkaniu uczestniczył lider zespołu Kim. j. Henriksen z Danii, oraz członkowie E-Klubu "Amikeco" z Andrychowa (przewodniczącym klubu jest Marek Pierkiel) oraz Klubu Esperanto "Espero" z Kęt.

Gość honorowy został przedstawiony przez Panią Marię Majerczak, która uczy j. Esperanto.

Następnie przedstawiły się m.in oczywiście w j. Esperanto członkinie Klubu Esperanto Amikeco - panie: Małgorzata, Krystyna, Maria, Helena i Danuta.

Dla Kima było miłą niespodzianką założenie Fanklubu "Hotel Desperado", za co bardzo serdecznie podziękował wszystkim.

Spotkanie przebiegało w miłej i wesołej atmosferze.

Dowiedzieliśmy się paru ciekawych informacji o liderze zespołu. Kim ur. się 28.10.1968 r. w Dani. Jego matka z domu Kapusińska jest polką pochodzącą z Gdańska. Również dowiedzieliśmy się tak szczegółowych informacji, jak ta, że mając 2 lata wypadł z okna na drugim piętrze i nic na szczęście się jemu nie stało.

Kim skomponował dużo piosenek właśnie w języku Esperanto. Zaprezentował je na wielu Światowych Kongresach Esperanto oraz Światowych Mlodzieżowych Kongresach Esperanto, które co roku odbywają się w innym państwie a także na licznych koncertach. Także w Andrychowie (latem 2005 roku) mogliśmy słuchać muzyki Kima w Andrychowie podczas występów wraz z zespołem Esperanto Desperado.

 

 

 

 

 

 

Za swoją działalność został uznany na przełomie 1989/90 roku - Esperantystą Dziesięciolecia! W latach 1987-1990 był przewodniczącym Duńskiej Młodzieżowej Organizacji Esperanckiej, a od 1995-2002 przewodniczącym Duńskiego Związku Esperanto.

W czasie dyskusji z gościem Pani Danuta opwiadała po esperancku o wizycie w Danii uczniów i nauczycieli ze szkoły im Ludwika Zamenhofa w Zagórniku ( miejscowość obok Andrychowa). Oni najlepiej opracowali konkurs o temacie "Andersen znany i nieznany". W nagrodę pojechali do Dani, gdzie przebywali od 25-29.06.2005 r. Wizyta ta wiązała się z 200-ą rocznicą urodzin sławnego bajkopisarza.

 

W trakcie dyskusji Kim opowiadał także o swoim 11-letnim synu Villadsie, który zna Esperanto. W związku z tym, że w spotkaniu uczestniczył syn Pani Danuty 10. letni Marek, który również jest członkiem klubu - Kim obiecał Markowi pomóc w nawiązaniu korespondencji ze swoim synem.

Po spotkaniu Kim zaprezentował swój program muzyczny.

 

 

 

 

Nie obyło sie również bez wspólnej fotki Fan Clubu z Liderem "Hotelu Desperado"

 

 

ZAPRASZAMY